Düşme Sonucu Beyin Kanaması Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Düşme Sonucu Beyin Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Düşme Sonucu Beyin Kanaması, Beyin kanaması her zaman karşılaşılan büyük sonuçlardan bazılarındandır. Beyin kanaması durduk yere de olabilir karşı etkenlerden dolayı da olabilir. Beyin kanaması damarların zayıf yerinde kan birikerek oluşabilir. Düşme sonucu beyin kanaması ise birden gerçekleşen çarpmalardan dolayı olabilmektedir. Düşme sonucu beyin kanamasına acil müdahale edilmediği zaman kişinin ölüme kadar yolu vardır ya da kalıcı engel durumları da olabilmektedir.

Düşme Sonucu Beyin Kanaması ciddi sıkıntılar ortaya çıkarabilmektedir. Beyin kanamasının da gizlisi bulunmaktadır. Siz anlamadığınız zaman bile beyin kanaması geçirebilirsiniz. Bu gizli beyin kanamasının da sebepleri vardır siz konuştuğunuz zaman bile beyin kanaması geçirebilirsiniz. Beyin kanamasının olduğunu da anlayabilirsiniz. Düşme sonucu beyin kanaması beyninize ciddi zararlar verebilir.

Düşme sonucu Beyin kanaması acil müdahale

Düşen kişinin beyin kanaması geçirdiğinden şüpheleniyorsanız kişiyi tam donanımlı en yakın hastaneye götürmeniz gerekmektedir. Düşen kişinin beyin kanaması geçirdiğinden şüphelendiğiniz kişiyi hızlı acele etmek isterken kişiye ciddi hastalıklara yol açabilir. Bu ciddi zararların engelli olma durumuna kadar ilerleyebilir. O yüzden düşme sonucu beyin kanaması geçiren kişiye çok nazik ve yavaş davranılmalıdır. Yavaş davranmak kişinin zararına değil tam tersi yararına olacaktır.

Düşme sonucu beyin kanaması bazen olay yerinde bazen de aylar haftalar sonra kendini belli etmeye başlayabilir. Eğer düşme sonucu kişinin beyninin alt kısmında kanama varsa hasta komaya bile girebilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni